Rodzaje depilacji laserowych

Depilacja laserowa jest świetnym sposobem, kiedy musimy uporać się z nadmiarem niechcianego owłosienia. Istnieje szereg wariantów tego zabiegu, zależnych od rodzaju i koloru włosów. Wybór właściwej opcji maksymalnie zwiększy efekty, a my całkowicie pozbędziemy się problemu. Zatem, o jakich metodach mowa?

Nd:YAG

W przypadku skóry ciemnej, która posiada niższy poziom absorbowania melaniny (pigment występujący w skórze oraz włosach), najlepszym rozwiązaniem jest laser neodymowojagowy. Część laserów nie zwraca uwagi na różnice występujące między melaniną zawartą we włosach a tą, którą znajdziemy w skórze. Może to doprowadzić do jej potencjalnego uszkodzenia. Nd:YAG jest laserem posiadającym większą długość fal, co umożliwia mu dosięgnięcie właściwej melaniny. Zapewnia to bezpieczeństwo skórze ciemnej, lecz będzie zupełnie nieskuteczne w przypadku cienkich włosów lub tych w kolorze blond.

Alexandrite

Główną zaletą tego lasera jest to, że dzięki częstości powtarzania szybciej działa na większe fragmenty skóry. Dlatego też Alexandrite zaliczany jest do grona najsprawniejszych metod depilacyjnych. Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania go do wielu rodzajów karnacji – w szczególnie sprawdzi się on w przypadku skóry oliwkowej. Niestety, nawet duża długość fal nie była w stanie powstrzymać wysokiego poziomu absorpcji melaniny. Dlatego laser ten może powodować odbarwienia i poparzenia skórne.

Diodowa

Laser diodowy (źródło: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/laser-palomar-vectus-epilacja/)

Laser diodowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów depilacji, a przy tym jest relatywnie nowy. Głównym jego przeznaczeniem są włosy jasne oraz te średniej długości. Stawia na połączenie mniejszych oraz większych fal, co pozwala na sukcesywne absorbowanie melaniny. Dodatkowo udaje mu się dotrzeć do głęboko ulokowanych mieszków włosowych, a długie fale gwarantują niski poziom ryzyka potencjalnych uszkodzeń skórnych. Wadą tego rozwiązania jest paradoksalnie jego świeża pozycja na rynku – co wynika braku dostatecznej ilości danych co do faktycznej skuteczności lasera i ewentualnych błędów w działaniu.

Rubinowa

Z kolei najstarszym typem lasera depilacyjnego jest laser rubinowy. W przeciwieństwie do większości pozostałych laserów, posiada on wysoki poziom absorbowania melaniny. Będzie on optymalnym rozwiązaniem w przypadku skóry o bardzo jasnej karnacji, jak również posiadającej cienkie włosie. Niestety, w przypadku tego rozwiązania zwiększa się ryzyko pojawienia się wyblaknięć na skórze – dlatego jest on dedykowany właśnie bielszym odcieniom skóry.

Podsumowanie

Decyzja o zabiegu depilacji laserowej jest w stanie zwalczyć kompleksy związane z nadmierną ilością włosów, co w rezultacie prowadzi do lepszego samopoczucia. Warto przy tym zapoznać się z różnymi jej rodzajami, aby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie wariant.