Wybrane zabiegi odsysania tłuszczu

Domeną dzisiejszych czasów jest powszechność siedzącego stylu życia, co związane jest również z niesłabnącą popularnością tzw. „junk food”.  Jego nadmiar powoduje efekt odkładania się znacznej ilości tkanki tłuszczowej, który bez odpowiedniej diety i ćwiczeń będzie jedynie się pogłębiać. Z powodu stale rozwijającej się chirurgii plastycznej zabiegi odsysania tłuszczu są dostępne dla każdej osoby chcącej zawalczyć o lepsza ciało, a co za tym idzie i samopoczucie.

Pierwsze operacyjne usuwanie tłuszczu miało miejsce na początku XX w. Jednak z powodu niedostatecznej wiedzy medycznej i idącej za tym technologii, wykonanie takiego zabiegu było związane z wysokim ryzykiem wystąpienia przykrych efektów ubocznych, a w skrajnych przypadkach – śmierci. Na szczęście obecny rozwój medycyny umożliwia bezproblemowe przeprowadzenie tego typu czynności. Dodatkowo istnieje wiele różnych technik umożliwiających znaczną redukcję tkanki tłuszczowej, gwarantujących przy tym wysoki stopień bezpieczeństwa.

Body Jet Eco

Body Jet Eco, nazywany również mikroliposukcją wodną, jest zabiegiem polegającym na wykorzystaniu wodnego strumienia pobierającego komórki tłuszczowe z określonych części ciała pacjenta. Prócz efektu redukcji tłuszczu uzyskuje się gładką skórę, która pozbawiona jest zgrubień. Uzyskane wcześniej komórki można również użyć do powiększenia biustu.

odsysanie tłuszczu z brzucha
źródło: Christoffer Ingves

Exilis bezinwazyjny

Exilis jest metodą wykorzystującą technologię CRT, która re-modeluje występujący w organizmie kolagen. Za pomocą ciepła stymuluje włókna kolagenowe, a wysoka częstotliwość energii powoduje podgrzanie włókien, przez co stają się napięte i poprawiają gęstość skóry. Prócz redukcji tkanek tłuszczowych zabieg ten redukuje ilość zmarszczek i poprawia owal twarzy. Jest przy tym całkowicie bezbolesny.

Kryolipo

Nazywany również „zimnym odsysaniem tłuszczu” jest procesem skierowanym głównie do osób chcących pozbyć się nadmiernych jego ilości z okolic brzusznych, biodrowych i pośladkowych. Przy czym jest on całkowicie bezinwazyjny i nie wymaga podania znieczulenia. Efekt ten uzyskuje się za pomocą specjalnej głowicy rozprowadzającej zimno w ujemnej temperaturze, w przedziale od -5 do -10 stopni Celsjusza. Za jego pomocą rozbijane są komórki tłuszczowe, które zaczynają w naturalny sposób wydalać krew i limfę. Widoczne rezultaty nie są natychmiastowe, ponieważ usuwanie uszkodzonych komórek przez organizm trwa około dwa miesiące. Wówczas poziom tkanki tłuszczowej spada od 22 do 28%.

Podsumowanie

Nie są to oczywiście jedyne zabiegi  odsysania tłuszczu oferowane przez kliniki medycyny estetycznej. Warto pamiętać, że poszczególne metody cechują się różnymi zastosowaniami i ewentualnymi przeciwwskazaniami. Wybór optymalnej opcji powinno się skonsultować z kompetentnym lekarzem.